MICHAŁ BOBOWIEC - NR 1 DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Rowery są super. Jazda na nich daje wiele radości. Sam jeżdżę amatorsko na rowerze, a jako szef Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu zaangażowany jestem w prace nad rozwojem sieci dróg rowerowych na terenie Dolnego Śląska.

Pływanie to fantastyczny sport. Ze względu na osobiste doświadczenia, bo udało mi się wychować mojego syna, Maksymiliana na pływaka, który trenował i zdobywał medale dla Śląska Wrocław zaangażowałem się w budowę delfinków – przyszkolnych basenów do nauki pływania.

Uważam, że każde dziecko na Dolnym Śląsku powinno oswoić się z wodą i przejść szkolenie pływackie. Pływalnie, które powstają w ramach programu „delfinki“ do godziny 16:00 służą nauce pływania dzieci i młodzieży szkolnej, m.in. w ramach realizowanego przez samorząd województwa programu „Umiem pływać”, a po zakończeniu nauki szkolnej w godzinach popołudniowych, a także w weekendy, ferie i wakacje pływalnie są udostępniane mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Dotychczas wybudowaliśmy pływalnie – w Strzegomiu, w Chocianowie i w Głuszycy.

Na początku września br. otworzymy Delfinka w Górze, a w ciągu najbliższych miesięcy otworzymy kolejne delfinki w Kątach Wrocławskich, Twardogórze. Nowe przyszkolne kryte pływalnie powstaną także w Jeleniej Górze, Szczawnie-Zdroju i Żmigrodzie. Dla młodych dolnośląskich pływaków budujemy łącznie 9 krytych pływalni, przeznaczając na nie dofinansowania w wysokości blisko 12 mln zł.