MICHAŁ BOBOWIEC - NR 1 DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Rowery są super. Jazda na nich daje wiele radości. Sam jeżdżę amatorsko na rowerze, a jako szef Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu zaangażowany jestem w prace nad rozwojem sieci dróg rowerowych na terenie Dolnego Śląska.

Inspiracją dla mnie była wizyta w Holandii i chciałbym aby kiedyś taka sieć powstała u nas. Cieszy mnie, że jeśli chodzi o rozwój i budowę dróg rowerowych w naszym regionie to w Sejmiku panuje pełna zgoda polityczna.

Obecnie prowadzimy intensywne prace wraz z województwami Polski Zachodniej nad stworzeniem długodystansowej trasy rowerowej Blue Velo, biegnącej wzdłuż rzeki Odry, która poprowadzi od Górnego Śląska aż po Bałtyk! Dzięki wsparciu Samorządu Województwa powstaje Dolnośląska Kraina Rowerowa.

Pomogliśmy stworzyć sieć dróg rowerowych na północ od Wrocławia w powiatach: trzebnickim, milickim i wołowskim. Współtworzymy także duży projekt rozwoju turystyki rowerowej na polsko-niemieckim pograniczu wzdłuż nysy Łużyckiej. Gwarantuję, że to jeszcze nie koniec!